ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiLojralojraaaa

Share | 
 

 Thenie te vjetra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BLackDream
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 103
Age : 27
Localisation : Ne Recycle Bin
Registration date : 08/03/2007

MesazhTitulli: Thenie te vjetra   Sat Mar 10, 2007 4:16 am

Thenie te vjetra


Pershendetje te dashur forumista

Te gjithe nga ne kemi degjuar thenie te vjetra sidomos nga gjyshet. Edhe pse nuk jane te verteta ato akoma egzistojne dhe perdoren nga shume familje shqiptare. Ju ftoj ne bashkebisedim!

Po ja filloj une e para:

Te presh thonjet ne darke eshte keq.
Nuk duhet te shihesh ne pasqyre naten se cmendesh.
E marta eshte dite terse.
Kur te ze lemza po te mbajne ne goje.

.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dashuricka.albanianforum.net
 
Thenie te vjetra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kultura Shqiptare :: Gjuha Shqipe-
Kėrce tek: