ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiLojralojraaaa

Share | 
 

 Bashkohen Msn Live Messenger dhe Yahoo Messenger with Voice

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BLackDream
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 103
Age : 27
Localisation : Ne Recycle Bin
Registration date : 08/03/2007

MesazhTitulli: Bashkohen Msn Live Messenger dhe Yahoo Messenger with Voice   Sat Mar 10, 2007 5:37 am

Yahoo! dhe Microsoft kanė raportuar fillimin e testimit tė bashkė-operimit tė shėrbimit pėr dėrgimin e porosive tė shpejta, duke i mundėsuar shfrytėzuesve tė Windows Live Messenger dhe Yahoo! Messenger me Zė tė komunikojnė mes vete.
Sipas raporteve ky bashkėpunim do tė jetė i pari i kėtij lloji mes dy ofruesve tė kėtij lloji tė shėrbimeve dhe do tė formojė grupin mė tė madhė tė pėrdoruesve tė porosive tė shpejta (Instant Messaging) me rreth 350 milion pėrdorues.Me kėtė bashkėpunim pėrdoruesit e Yahoo Messenger do tė mund tė shtojnė nė listėn e kontakteve pėrdorues tė Hotmailit apo MSN-sė, gjithashtu pėrdoruesit e MSN Live Messenger do tė mund tė shtojnė nė listėn e kontakteve personat me email tė Yahoo-sė.

Blake Irvin nga Microsoft tha: "Bashkėpunimi i parė i kėtij lloji mes liderėve tė porosive tė shpejta, Microsoft dhe Yahoo!, i jep pėrdoruesve njė kontroll tė madhė, lehtėsi, dhe liri nė eksperiencėn e web komunikimit me Windows Live. Ne jemi krenar tė lansojmė kėtė arritje tė fundit nė sherbimet e porosive tė shpejta tė cilat i motivojnė njerėzit tė komunikojnė virtualisht me kė tė dojė, ku tė dojnė dhe kur tė dojnė."Brad Garlinghoues, nga Yahoo! tha se "Bashkėpunimi mes shėrbimeve tė porosive tė shpejta rrit listėn e shėrbimeve dhe me njė bashkėpunim mes Yahoo! dhe Microsoft-it ne jemi tė lumtur tė ofrojmė njė eksperiencė tė kombinuar pėr pėrdoruesit nė tėrė botėn."

Pėrdoruesit e Yahoo! dhe Microsoft-it do tė jenė nė gjendje tė kenė pėrparėsi tė shfrytėzimit tė kėtij beta programi. Kėta shfrytėzues do tė jenė tė parėt qė do tė shfrytėzojnė kėtė shėrbim tė ri pa pagesė. Bėhet e ditur se nė muajt e ardhshėm shumė pėrdorues do tė mund tė testojnė kėtė shėrbim.Yahoo dhe Microsoft kanė punuar nė kėtė pėr disa vite tė fundit dhe kanė paralajmėruar planet e tyre pėr tė bashkuar sistemet e tyre qė nga viti i kaluar. Problem ėshtė inkorporimi i shėrbimeve me AOL, e cila ka nė pronėsi AIM dhe ICQ. Tė dyja Microsofti dhe Yahoo kanė tentuar tė bashkėpunojnė me AOL nė kėtė drejtim qė nga viti 1999, kur AOL filloi tė ndalojė disa protokole tė AIM.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dashuricka.albanianforum.net
 
Bashkohen Msn Live Messenger dhe Yahoo Messenger with Voice
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione Kompjuterike :: Interneti-
Kėrce tek: