ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiLojralojraaaa

Share | 
 

 Opinion!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BLackDream
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 103
Age : 27
Localisation : Ne Recycle Bin
Registration date : 08/03/2007

MesazhTitulli: Opinion!   Sat Mar 10, 2007 5:53 am

Shpesh degjoj qe "x" person vajti per tu fejuar a martuar me dike qe nuk e ka njohur me pare, pra, martese me rekomandim (shkojsi) nga te shtepise apo te aferm dicka e tille. Ne lidhje me kete fenomen doja te hapja per diskutim nje teme pra:

a) A mendoni se edhe pse ne shikim te pare ne, pra shqiptaret edhe pse po perparojme ne disa aspekte te jetes, ne fakt ne disa te tjere jo vetem qe nuk po perparojme por po ecim vetem mbrapa. (Kam parasysh gjyshen qe me tregonte per kurbetxhinjte e hershem te Stambollit qe benin te njejten gje pra benin martesa me rekomandim ose me shkojsi sic i quajme ne gjuhe popullore)

b) Cfare mund te thoni ne lidhje me kete fenomen qe ne jemi vete deshmitare qe po ndodh dhe une e shoh si nje fenomen qe sa vjen e po zgjerohet!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dashuricka.albanianforum.net
 
Opinion!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forume tė Tjerė :: Shoqėria-
Kėrce tek: