ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiLojralojraaaa

Share | 
 

 Party madheshtor per shqiptaret e AMERIKES(NJU JORK)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BLackDream
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 103
Age : 27
Localisation : Ne Recycle Bin
Registration date : 08/03/2007

MesazhTitulli: Party madheshtor per shqiptaret e AMERIKES(NJU JORK)   Sat Mar 10, 2007 6:19 am

Party madheshtor per shqiptaret e AMERIKES(NJU JORK)


16 kengetar shqiptare ne Madison Square Garden - Nju Jork


Eshte zyrtare! Komuniteti Shqiptar ne Amerike eshte me i forti prej te gjitheve! te pakten kur eshte puna per party!Shenoni daten 15 prill ne kalendar,sepse koncert si ky zor se do shikoni tjeter here.Megjithse ku i dihet...jetojme ne Nju Jork lol.Ende nuk kam informacion se kush e ka organizuar kete projekt, por di qe ne vitet ’90 nje koncert tek M.S.G ka qene enderr e Vera Grabockes,projekt qe deshtoi pasi ajo nuk arriti te siguroj sponseret e duhur.(Nje sqarim i nevojshem; behet fjale per teatrin dhe jo arenen ok!)
Vite me pas dicka e tille duket mese normale e nese zhvillohet me sukses,premton te mbledhe ne kete salle me 15 prill mbi 5000 shqiptare!!! Kjo po eshte WOW! Vetem pak dite me pare se koncerti shqiptar ne kete salle do te mbaj koncert Diana Ross,Meat Loaf, e disa dite me pas Norah Jones.Ju permend kete fakt, per te kuptuar qe behet fjale per nje salle prestigjoze.E nese mendoni se “cmenduria” ka mbaruar ketu,gaboheni! Do te jene 16 kengetare te njohur te muzikes popullore qe do te interpretojne live.Yep 16! Lista e kengetareve te njohur vijon me poshte e mua me gezon shpirti qe e ftuar eshte dhe PONI lol. Sinqerisht me pelqejne kenget e saj.

Cmimi i biletes eshte pak i kripur vijon nga 75-150$,por mos harroni qe behet fjale per 16 kengetare dhe jo kengetar dosido por, Bujar Qamili,[color=black]Sabri Fejzullahu,Shkurte Fejza,Poni,Soni,Valbona Mema,Manjola Nallbani, Gjyste Vulaj, Remzije Osmani, Fatmira Brecani, Miranda Hashani, Ciljeta Xhilaga, Gezim Nika, Eduart Bajrami, Andja Karapanco dhe [color:748a=black:748a]Blerta Kosta. Deri me sot ky koncert qe mban emrin “Zeri I Kenges Shqiptare” dhe prezantohet prej “Orkestres Iliria”, eshte koncerti me i madh organizuar ndonjehere ne komunitetin shqiptar te Amerikes, me shume siguri edhe me i madhi organizuar ne ndonje prej komuniteteve shqiptare ne bote.Askush nuk e ben si te Nju Jorkut!

Ps. Imagjinoni c’do behet aty! 5000 shqiptare! Mezi po pres, kush do vij shifena anej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dashuricka.albanianforum.net
 
Party madheshtor per shqiptaret e AMERIKES(NJU JORK)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forume tė Tjerė :: Njoftime-
Kėrce tek: