ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiLojralojraaaa

Share | 
 

 SMS dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BLackDream
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 103
Age : 27
Localisation : Ne Recycle Bin
Registration date : 08/03/2007

MesazhTitulli: SMS dashurie   Sat Mar 10, 2007 6:39 am

SMS dashurie

Ketu postoni sms dashurie....


Te jap zemren time qe ti
te jetosh
te jap zerin tim qe ti te kendosh
do te jap gjithcka qe ti te me DASHUROSH


--------------------
si cigarja qe kafshoj
si tymi qe thith
ashtu shpresoj ne zemer
qe te te keme ty serisht

-------------------------------

Do behem timon te me shtrengojne duart e tua
Do behem fllad pranvere te ledhatoj floket e tua
Do behem uj burimi te te laj syt e zeze
Do behem filxhan kafeje te te puth cdo mengjes


-------------------------------

me vjen te vras, te mallkoj, te gervish, te kafshoj
se te kam e s'te puth dot
se te shoh e s'te prek dot
se te flas e s'ta them dot
se sa te dua o shpirt, o zot


--------------------------------------
nese kam pak fryme, thithe ti o shpirt
nese kam nje lot, fshije ti o engjell
nese kam nje jete, jetoje ti per mua
c'do gje qe ke ne zemer, thuaj te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dashuricka.albanianforum.net
besi
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS dashurie   Sat Mar 10, 2007 6:48 am

Degjo zhurmen e shiut qe bie ne asfalt.
Ndiq fluturimin e nje fluture.
Shiko perendimin e diellit.
Shih henen e plote.
Ec rruges duke u lagur neper shi pa cader
e vrapo sikur te je akoma femi.
Imagjino realizimin e tere deshirave te tua.
Enderro edhe me sy hapur.
Ndalu dhe shijo embelsiren e nje fruti.
Shih gjethet e pemes qe i leviz era.
Shih njerezit qe kalojne rruges.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SMS dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forume tė Tjerė :: Nė kėrkim tė romancės :: SMS-Dashurie-
Kėrce tek: