ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiLojralojraaaa

Share | 
 

 kuriozitete

Shko poshtė 
AutoriMesazh
besi
VizitorMesazhTitulli: kuriozitete   Sat Mar 10, 2007 6:00 pm

Sipas CNN, njė shqiptar i quajtur Jetmir Buēpapa ka gisht nė vjedhjen e fundit dhe mė tė madhe tė Britanisė.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Breshka mund tė ecė me 10 km nė orė.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peshqit e harrojnė ēdo gjė qė ndodhen vetėm pas 10 min
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 nė 10 persona nė botė jetojnė nė ishull
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autobusi i prodhuar nė Moskė (Rusi) mė vitin 1955 ėshtė i gjatė 17 metra dhe nė tė mund tė vendosen 200 udhėtarė.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nga barku i vajzės 20 vjeēare nga Devoni Jugor,Angli u nxor "topi" nga qimet e flokėve te saj tė cilat i kishte gėlltitur,i rėndė 2,5 kg.Operimi u realizua nė mars 1985.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Megjithėse nė botė ka mė shumė se 600 milionėtelefona, gjysma e botės
ende nuk ka bėrė asnjė telefonatė.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nėse do tė mund tė pėrdornim 13% tė trurit, do tė mund tė shfaqeshim nga njė vend nė njė tjetėr.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peshkaqenėt nuk sėmuren
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mjalti mund tė qėndrojė pa u prishur 3000 vjet dhepėr kėtė arsye dylli i mjaltit pėrdoret pėr procesin e mumjazimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
kuriozitete
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forume tė Tjerė :: Tema tė lira-
Kėrce tek: